Футбол

Христомир и Здравко – футболните надежди на община „Тунджа“

Инициатива „Лицата на Тунджа“

Футболните надежди Христомир Иванов и Здравко Панев са родом от село Калчево, община „Тунджа“. Двамата тренират футбол от 7-годишни. Те са възпитаници на детския футболен клуб при ФК „Тракиец“, с. Кукорево, който спечели първенството за деца в област Ямбол през сезон 2016/2017 година.

Продължава...

Сбогом Мондиал 2018: България загуби от Холандия!

България загуби от Холандия с 1:3 в двубой от група "А" на световните квалификации в зона Европа. Селекцията на Петър Хубчев се представи достойно, но поражението до голяма степен сложи край на мечтата за участие на Мондиала в Русия, тъй като в друг мач Швеция разби Беларус с 4:0, коментинра БТВ.

България победи Холандия с 2:0 в световна квалификация

Отборът на България постигна една от най-големите си победи през последните 25 години, след като повали Холандия на стадион "Васил Левски" с 2:0. Герой за "лъвовете" стана Спас Делев, който вкара първите си голове с националната фланелка. Нападателят бе страхотен, като първо се разписа в 5-ата минута, а в 20-ата минута шокира тотално обърканите "лалета", които цял мач не успяха да намерят сили, за да се противопоставят на тактиката на Петър Хубчев.