Home Archive by category Спорт

Спорт

Спорт

Григор Димитров е в Топ 4 за Ролан Гарос

Григор Димитров стартира под номер 4 на “Ролан Гарос”, след като Марин Чилич се класира на полуфиналите в Рим и от следващата седмица ще свали Григор от четвъртото място. Неучастието на Роджър Федерер дава предпоставка на Димитров да бъде четвърти в схемата.Прочети
Спорт

Григор Димитров се върна на четвърто място в световната ранглиста

Първи и втори са Рафаел Надал и Роджър Федерер Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата и стартира седмица като четвърта ракета в света. Българинът измести от четвъртото място Марин Чилич, който миналата седмица в Истанбул загуби от тунизиеца Малек Джазири във втори кръг, предава БГНЕС. Димитров има 170 точки повече от хърватина […]Прочети
Спорт

Колоездачи от 8 държави ще се състезават в „Мемориал Димитър Янков”- кръг от Световната купа за кадети

Стартът на международното колоездачно състезание е на 8 май 2018 г. пред хотел „Хризантема” в Слънчев бряг Колоездачи от осем държави ще участват в Международното колоездачно състезание „Мемориал Димитър Янков”- кръг от Световната купа за кадети. То ще се проведе от 8 до 10 май на територията на най-големия ни курорт Слънчев бряг, в Несебър и по трасета […]Прочети
Спорт

“Левски” би “ЦСКА – София” с 2:0

“Левски” победи “ЦСКА-София” с 2:0 като символичен гост в първия мач от 1/2-финала за Купата на България по футбол. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски” пред около 15 000 зрители, предаде Спортал. И двата гола за “сините” отбеляза бившият нападател на ЦСКА Серджиу Буш в началото на двете полувремена. Прочети
Спорт

Отличия за спортистите от спортен клуб „Сила Тунджа“

На днешната пресконференция в община „Тунджа”, кметът Георги Георгиев приветства председателя на спортен клуб по силов трибой „Сила Тунджа“, с. Чарган – Господин Ангелов. Той обяви, че клуба вече има официална регистрация и представи поредното им отличие. На провелото се на 31 март 2018 година в град София Републиканско първенство по силов трибой с екипировка, […]Прочети
Спорт

Тунджански първенци на Европейския ринг

На днешната пресконференция в община „Тунджа” кметът Георги Георгиев сърдечно приветства младите боксьори Даниел и Боян Асенови и техния треньор Димитър Мутафов. Младите надежди на българския бокс се завърнаха от Република Румъния, където извоюваха победи на олимпийския ринг.Прочети
Спорт

Григор започва сезона на клей като пети в света

Григор Димитров остава пети в световната ранглиста на АТР преди да се впусне в надпреварите на червени кортове. Българинът има 4635 точки и не записва промяна в класирането. Седмицата не бе натоварена за тенисистите, като повечето от водещите ракети в света играха за Купа “Дейвис” или си почиваха, така че очаквано няма промени сред първите […]Прочети
Спорт

Европейски титли за Даниел и Боян Асенови

Даниел Асенов спечели титлата в категория до 52 килограма на европейското първенство по бокс, до 22 години в румънския град Търгу Жиу, а брат му Боян завоюва бронзов медал в категорията до 56 кг. На пресконференция в община „Тунджа”, на 2 април 2018 г., кметът Георги Георгиев сърдечно приветства Атанас Николов – член на Управителния […]Прочети
Спорт

Именитата Джули Фраер обучаваше танцьорите от КСТ Тандем

От 27 до 29 март Клуб по спортни танци “Тандем” организира пролетен лагер по спортни танци! На него беше поканен гост треньор от Англия който е легенда в този спорт! Именитата танцьорка Джули Фраер, която е трикратна световна шампионка и европейска шампионка по латиноамерикански танци и шоу танци, предаде своите отлични и много ценни качества […]Прочети
Спорт

Гордост! Българските гимнастички с ново злато и 4 медала

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча на Световната купа в София, след като отвя конкуренцията в дисциплината в зала “Арена Армеец”. Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева изпълниха по изключителен начин съчетанието си и Прочети